Соціонічна бібліотека
навчальні матеріали, статті, книги та корисні посилання

Міжнародного інституту соціоніки

Калмиков В.М.
Філософія

Підручник для вищої школи «Філософія» так визначає, що таке соціоніка: Соціоніка – наука про людські можливості та людські стосунки.

З 70-х років. XX століття розвивається соціоніка - наука про людські можливості та людські відносини.

Залежно від типів особистості ("Дюма", "Гюго", "Бальзак", "Дон Кіхот", "Наполеон", "Єсенін", "Жуков" та ін.) відносини між людьми складаються по-різному - у варіюються від комфорту до конфлікту.

У соціоніці багато в чому умовними символічними іменами, свого роду псевдонімами, ховаються конкретні образи. Наприклад, тип «Жуків» має сильні управлінські та організаторські здібності. Особи типу «Дюма» переважно налаштовані отримання задоволення, сприймають навколишній світ через почуття комфорту, здатні створювати їх у будь-яких умовах. Представники типу «Гюго» наївні та відверті у висловленні своїх почуттів, схильні впливати на інших – грошима, силою та проявом влади. Така людина, як «Бальзак» - інтелектуал, прагматик, дещо зарозуміла, не любить підкорятися, але не схильна підкоряти собі інших, вміє уникати марної роботи. Такі люди, як «Наполеон», вміють маніпулювати почуттями інших людей, енергійні, мають розвинену силу волі, вміють працювати з людьми. Такі особистості, як «Дон Кіхот», романтичні, мрійливі, вміють добре розуміти людей, схильні осягати суть речей та ідей, до відкриття, розробляти нові теорії.

Освоївши «секрети» соціоніки, можна уникнути безлічі неприємних колізій у відносинах між людьми (наприклад, при виборі керівника чи підлеглого на роботі, при виборі партнера по шлюбу, для розваги та спільного проведення часу тощо).

Автор: Калмиков В.М., доктор філософських наук, професор