Соціонічна бібліотека
навчальні матеріали, статті, книги та корисні посилання

Міжнародного інституту соціоніки

В.П. Харченко, Т.Ф. Шмельова, Ю.В. Сікірда, А.В. Землянський
Застосування методів соціоніки для комплектування груп фахівців аеронавігаційних систем

Показано, що використання соціометричного і соціонічного підходів до комплектування льотних екіпажів і диспетчерських змін відіграє важливу роль у процесі роботи авіаційних фахівців. Із позицій системного підходу визначено типи особистостей авіаційних фахівців та їх взаємодії під час виконання професійних завдань у складі малої групи на прикладі диспетчерської зміни. Проведено кореляційний аналіз соціометричних та соціонічних показників. Розглянуто тісноту зв’язків між рівнями взаємодії особистості. Розроблено автоматизований модуль для визначення соціонічних характеристик оператора в процесі тренажерної підготовки.

Ключові слова: авіаційні фахівці, автоматизований модуль, диспетчерська зміна, соціометрія, соціоніка, соціонічна модель людини.

З позицій системного підходу визначено типи особистостей авіаційних фахівців та їх взаємодії у процесі виконання професійних завдань в складі малої групи на прикладі диспетчерської зміни. Проведено кореляційний аналіз соціометричних та соціонічних показників. Визначено тісноту зв’язків між рівнями взаємодії особистості авіаційного фахівця.


Documents
1-2.pdf 153.5 kio / PDF