Соціонічна бібліотека
навчальні матеріали, статті, книги та корисні посилання

Міжнародного інституту соціоніки

Крисько В.
Словник-довідник із соціальної психології

Термін «соціоніка» так визначає «Словник-довідник із соціальної психології»: «Соціоніка – це наука, що черпає свою методологію з соціології, інформатики та психології та орієнтована на вдосконалення суспільства...»

Соціоніка - наука, що черпає методологію з соціології, інформатики та психології та орієнтована на вдосконалення суспільства, в якому для кожного індивіда, що відноситься до певного психологічного типу, знаходиться місце у соціально корисній діяльності.

Відповідно до положень цієї науки, різні форми взаємодії між людьми, що знаходяться в одних і тих самих соціальних умовах, можуть пояснюватися лише психологічними структурами контактуючих особистостей. Ці структури можуть бути вродженими або набутими, але обов’язково стійкими. З їхньою допомогою можна пояснити, чому з одними людьми складаються одні, з іншими інші відносини.

Соціоніка допомагає визначити та правильно ідентифікувати тип особистості людини, будувати з нею взаємодію та спілкування, формувати сімейні, виробничі та інші колективи.