Соціонічна бібліотека
навчальні матеріали, статті, книги та корисні посилання

Міжнародного інституту соціоніки

Соціальний менеджмент: Словник-довідник

Словник-довідник «Соціальний менеджмент» визначає термін «соціоніка» так: «Соціоніка - наука про стійкі типи мислення та поведінки людини (соціотипи), спільноти людей, закономірності відносин (енергоінформаційного обміну) між представниками різних соціотипів»

Соціоніка - наука про стійкі типи мислення та поведінки людини (соціотипи), спільності людей, закономірності відносин (енергоінформаційного обміну) між представниками різних соціотипів.

Нова наука виникла з кінця психології, соціології, філософії у межах соціального менеджменту. Її предтечею слід вважати швейцарського психолога К.Г. Юнга (1875-1961), а безпосереднім творцем - литовського дослідника А. Аугустінавічюте, який працював на початку 70-х років. XX ст. Соціоніка дозволяє виявляти тип людини, прогнозувати її стосунки з представниками інших типів (всього 16 соціотипів, що утворюються з різних поєднань екстравертів та інтравертів, раціоналістів та ірраціоналістів, логічного, етичного, сенсорного чи інтуїтивного типів). Для виявлення типів застосовують різний інструментарій, але головним чином спостереження та тестування, зокрема, такі відомі тестові методики, як MBTI, Бунс, семантичний диференціал. Останніми роками соціонічний інструментарій дедалі активніше використовується російськими компаніями для підбору персоналу.