Соціонічна бібліотека
навчальні матеріали, статті, книги та корисні посилання

Міжнародного інституту соціоніки

Букалов О.В.
Чотири аксіоми соціоніки

Чотири аксіоми соціоніки повністю описують основні принципи соціоніки і служать базою для точного моделювання переважної більшості явищ, пов’язаних з гуманітарною та соціально-політичною сферою особистості і суспільства.

соціоніка, аксіома, принцип

  1. Інформаційний потік, що сприймається індивідуальною або соціальною психікою, ділиться на 8 різних семантичних аспектів, подібно до того, як білий колір розкладається на різні кольори веселки. Комбінація цих аспектів і сприймається свідомістю як «семантично пофарбована» інформація про навколишній і внутрішній світ.
  2. Ці вісім аспектів інформаційного потоку психіка сприймає і обробляє відповідними спеціалізованими психічними функціями, так званими функціями інформаційного метаболізму (обміну) — свого роду спеціальними процесорами, що утворюють ієрархічну структуру.
  3. Будь-яка цілісна сфера психіки, що сприймає і обробляє інформаційний потік, складається з усіх восьми функцій, що утворюють ієрархічну структуру. Залежно від послідовності функцій, виникають різні типи особистості, психіки, мислення, сприйняття світу, стратегії поведінки.
  4. Психоінформаційна взаємодія відбувається між функціями, пов’язаними з оброзробкою одного і того ж інформаційного аспекту. Вид взаємодії, від притяжіння і співробітництва до відштовхування і конфлікту, визначається місцями цих функцій в структурах психік, що взаємодіють. Ці види взаємодій називають інтертипними відносинами.

Багато проблем в психології, соціології, філософії та політиці легко можна вирішити, якщо на них поглянути з соціонічної точки зору. А найголовніше — можна запропонувати конкретні рецепти рішення багатьох досить складних проблем, оптимізації або мінімізації тих чи інших дій, як у галузі ефективного менеджменту та підбору кадрів, так і в розв’язанні сімейних проблем з вихованням дітей і взаєминами батьків або міжнаціональних конфліктів.